Wanneer
- wo 30 september 2026 van 19:30 tot 22:30
Locatie
Wat mag je verwachten?
Om te starten krijg je een basisuitleg over de schildermaterialen, waar we mee gaan werken en waar je op moet letten om ze correct te gebruiken. Aquarel blijft immers een ‘moeilijkere’ schildertechniek, dus helemaal freewheelen zonder eerst een beetje uitleg, zal jammer genoeg niet tot mooie of bevredigende resultaten leiden.
We schilderen samen stap voor stap eenvoudige culinaire onderwerpen op een ludieke manier. Denk daarbij aan ijsjes, cupcakes, fruit, taartjes, snoepjes, sushi, een kopje thee of koffie en als je wilt zelfs nog een koekje erbij!
In deze les is het niet de bedoeling om tot een ingewikkeld eindresultaat te komen. Centraal staan het bezig zijn met je handen en de (pieker)gedachten even uitschakelen. Je mag je totaal overgeven aan de creatieve ‘flow’ en komt met een heerlijk ontspannen gevoel uit deze workshop. Ook zal je betoverd worden door de prachtige kleuren en effecten, die je met de aquarelverf op papier hebt getoverd.
Afhankelijk van de snelheid van je eigen proces en hoezeer je in detail wilt gaan met afwerken, mag je erop rekenen dat je een 3 – 5 werkjes mee naar huis neemt.
Tijdens de les krijg je al het nodige schildermateriaal ter beschikking: aquarelverf, penselen, papier, afplaktape, potlood en gum, een mengpalet, … Wat je wel zelf eventueel mag meebrengen, is een schort om je kleren te beschermen. Voor de rest hoef je nergens aan te denken en kan je heerlijk je creativiteit laten stromen!
We werken uitsluitend met kwalitatieve kunstenaarsmaterialen en volgens de inspiratie van het moment. De werkjes en oefeningen kunnen dus wat afwijken van de foto's die getoond worden.
Enige voorafgaande kennis van aquarel is niet vereist voor deze cursus. Ook hoef je niet te kunnen tekenen want daar heb ik handige trucjes voor…

